INFOLINIA

+48 42 634 22 14

Pionizator dynamiczny ACTIVE DRIVE

Prezentujemy najnowocześniejszy i najlepszy na rynku pionizator dynamiczny do aktywnej rehabilitacji osób z porażeniem kończyn dolnych. Zapewnia kroczenie w pozycji wyprostowanej połączone z ruchem jezdnym. Sprzęt został wyposażony w unikalny system podnoszenia z wózka i system RehaGym. Przeznaczony głównie dla osób aktywnych o porażeniu nie wyższym niż Th5, mających sprawne ręce oraz brak deformacji stóp i kolan! Brak odpowiednika na rynku!


 


Pionizator ACTIVE DRIVE SPORT w pozycji stojącej i siedzącej


Pionizator ACTIVE DRIVE z systemem RehaGym w pozycji stojącej i siedzącej

 

Jak działa pionizator dynamiczny dla dorosłych i dzieci?

Alreh Medical to doświadczony producent pionizatorów oferujący innowacyjne rozwiązania znacznie podnoszące komfort życia osób z niepełnosprawnościami. System Active Drive to możliwość kroczenia połączonego z niewielkim ruchem jezdnym, co daje niezwykłe możliwości użytkowe. Teraz osoby niepełnosprawne z porażeniem, bądź niedowładem kończyn dolnych (paraplegia), które mają sprawne ręce i chcą być aktywne fizycznie, mogą samodzielnie podnieść się z wózka do pozycji stojącej, poruszać się do przodu, do tyłu, robić zwroty wokół własnej osi, wykonywać przysiady i półprzysiady, ćwiczyć wszystkie partie mięśni.

Pionizator dynamiczny Active Drive to również doskonałe narzędzie do rehabilitacji osób z porażeniem czterokończynowym (tetraplegia). Osoby z porażeniem czterokończynowym zawsze potrzebują pomocy osoby pełnosprawnej, zarówno podczas przesiadania się z wózka lub z łóżka do pionizatora, wstawania do pozycji wyprostowanej, jak i podczas kroczenia. W większości przypadków możliwe jest tylko kroczenie pasywne. Kroczenie pasywne w Active Drive jest względnie łatwe nawet przy dużej masie ciała i porażeniu czterokończynowym.


Dla dzieci możliwość poruszania się w pozycji stojącej jest zawsze zabawą – zobacz video.

 

Pionizator dynamiczny Active Drive to również doskonałe narzędzie do rehabilitacji osób z porażeniem czterokończynowym (tetraplegia). Osoby z porażeniem czterokończynowym zawsze potrzebują pomocy osoby pełnosprawnej, zarówno podczas przesiadania się z wózka lub z łóżka do pionizatora, wstawania do pozycji wyprostowanej, jak i podczas kroczenia. W większości przypadków możliwe jest tylko kroczenie pasywne. Kroczenie pasywne w Active Drive jest względnie łatwe nawet przy dużej masie ciała i porażeniu czterokończynowym.

Przykład kroczenia pasywnego: opiekun wprowadza pionizator w przechyły boczne i wykonuje kroczenie i zwroty.

Przykład podnoszenia pasywnego: opiekun podnosi pacjenta do pozycji stojącej i powraca z nim do pozycji siedzącej.

Główne ćwiczenia, jakie można wykonywać

Pionizatory dynamiczne dla dorosłych i dla dzieci zapewnia samodzielne, komfortowe i bezpieczne przebywanie w pozycji siedzącej i stojącej.

Poruszanie się w dowolnym kierunku.


Poruszanie się przyjmuje formę kroczenia bez zginania nóg w kolanach, z niewielkim ruchem stawu skokowego i biodrowego, połączonego z ruchem jezdnym (jak przy jeździe na łyżworolkach). Podczas kroczenia, system mięśniowo szkieletowy jest naturalnie obciążony, mięśnie nóg, rąk i tułowia pracują bardzo intensywnie – zobacz video.

Ćwiczenie ruchomości stawów i siły mięśni


Ćwiczenie ruchomości stawów skokowych, kolanowych i biodrowych. Podczas wykonywania przysiadów i półprzysiadów za pomocą systemu RehaGym, stawy skokowe, kolanowe i biodrowe pracują tak jak u zdrowego człowieka). Ćwiczenie siły mięśni rąk i wszystkich partii mięśni tułowia – zobacz video.

Główne zastosowania

  • Poprawa kondycji fizycznej i siły mięśni.
  • Poprawa układu krążenia.
  • Obniżenie spastyczności.
  • Poprawa ruchomości stawów skokowych, kolanowych i biodrowych.
  • Zmniejszenie lub redukcja przykurczów w stawach.
  • Poprawa uwapnienia kości.
  • Poprawa stanu psychicznego.

Zalety stosowania pionizatorów dynamicznych 

Pionizatory dynamiczne Active Drive mają wiele zalet w przypadku osób z różnego rodzaju dysfunkcjami motorycznymi lub potrzebujących wsparcia w utrzymaniu pionowej pozycji. 

  • Poprawa krążenia krwi. Dzięki stymulowaniu naturalnego ruchu mięśni, pionizatory dynamiczne pomagają w poprawie krążenia krwi oraz w utrzymaniu odpowiedniego ciśnienia krwi, co jest istotne dla zdrowia ogólnego.
  • Wzmacnianie mięśni. Używanie pionizatorów może pomóc w wzmocnieniu mięśni nóg i tułowia poprzez aktywację ich podczas utrzymywania pionowej pozycji.
  • Poprawa funkcji układu oddechowego. Prawidłowa postawa pionowa sprzyja lepszemu oddychaniu, co może być korzystne dla osób z problemami oddechowymi.
  • Wspomaganie prawidłowej orientacji przestrzennej. Utrzymywanie pionowej pozycji za pomocą pionizatorów może pomóc w utrzymaniu prawidłowej orientacji przestrzennej i wpływać na lepszą percepcję otoczenia.
  • Zapobieganie deformacjom ciała. Używanie pionizatorów dynamicznych dla dorosłych i dla dzieci może zapobiegać deformacjom ciała, zwłaszcza u osób z ograniczoną zdolnością poruszania się lub siedzenia przez długi czas.
  • Poprawa samodzielności. Dzięki pionizatorom osoby z dysfunkcjami motorycznymi mogą być bardziej niezależne, mając możliwość utrzymania pionowej pozycji, co może ułatwić wykonywanie codziennych czynności.
  • Wsparcie rozwoju psychospołecznego. Umożliwienie osobom z dysfunkcjami motorycznymi interakcji na poziomie oczu z innymi ludźmi poprzez utrzymanie pionowej pozycji może mieć pozytywny wpływ na ich samopoczucie i integrację społeczną.

Warto jednak pamiętać, że każdy przypadek jest inny, a stosowanie pionizatorów powinno być konsultowane z lekarzem lub specjalistą ds. rehabilitacji, aby dostosować odpowiedni rodzaj pionizatora do indywidualnych potrzeb i warunków zdrowotnych danej osoby. Jako producent pionizatorów specjalizujemy się w projektowaniu oraz wykonywaniu sprzętu dla osób z różnym zakresem poruszania się. Co więcej, w naszej ofercie jest również pionizator statyczny.

Dane techniczne

Wszystkie sprzęty, w tym pionizatory dla dzieci i dorosłych, pionizator statyczny i dynamiczny, wykonywane są na miarę na podstawie parametrów ciała użytkownika i stosownie do rodzaju dysfunkcji.

Dostępne rozmiary

Karta pomiarowa

Instrukcja pomiaru